کسب و کار خود را در فضای مجازی رونق دهید

خیلی وقت است که دیگر فضای مجازی تنها برای پیدا کردن دوستان قدیمی جدید استفاده نمی‌شود و در واقع به زمانی رسیده‌ایم که فضای مجازی به ابزاری حیاتی برای ارتباط با مردم و مشتریان مرتبط با برندها بدل شده است. اکنون این امکان برای برندها وجود دارد که از فروش از طریق فضای مجازی را در دستور کار خود قرار دهند. در این مقاله، قصد داریم درباره هفت ترفند اساسی و مهم برای جذب مشتریان بیشتر صحبت کنیم.

حتما روزهای تاریک و بی‌روح بازاریابی تلفنی را به‌‌یاد دارید. در آن دوران، شما اطلاعات بسیار ناچیزی درباره مشتریانتان می‌دانستید. اما امروزه، شبکه‌های اجتماعی تغییرات زیادی ایجاد کرده‌اند. این تغییرات صرفا مربوط به تکنیک‌ها نیست بلکه شامل رفتارها نیز می‌شود. این روزها، دیگر اکثر مردم، صرفا بر اساس میزان فروش یک کالا، درباره آن تصمیم نمی‌گیرند، بلکه ترجیح می‌دهند خودشان دست به‌کار شده و شروع به تحقیق کنند و این تحقیقات، مسلما بیشتر به‌صورت آنلاین و از طریق شبکه‌های مجازی صورت میگیرد.

۵۶ درصد از مشتریانی که از شبکه‌های مجازی برای ارتباط با برندها استفاده می‌کنند، احساس صمیمیت بیشتری نسبت به آن دارند. بر اساس تحقیقات انجام‌گرفته روی ۲۲۰۰۰ مشتری که توسط PwC انجام گرفته است، در زمان خرید، شبکه‌های مجازی بیشترین سهم از تاثیرگذاری را در بین تمام رسانه‌های دیجیتال در بین مشتریان دارند. بنابراین فضای مجازی چیزی نیست که توسط بازاریابان به‌سادگی مورد غفلت قرار بگیرد و آن‌ها فروش از طریق فضای مجازی را همواره در نظر دارند. 

فضای مجازی را قبل از فروش سر و سامان دهید!

اگر بخواهیم اصطلاح کسب و کار مجازی را به‌سادگی بیان کنیم، باید بگوییم که فروش از طریق فضای مجازی به معنای اجتماعی کردن برند شما یا جذاب جلوه دادن آن به مشتریان شما است. اکنون و در این دوران، وجود ابزارهای تحلیل فضای مجازی، این کار را از همیشه ساده‌تر کرد است؛ به‌شکلی که شما می‌توانید یک دید کلی درباره پرسونای مشتریانتان به‌دست آورید. دانستن علایق و عادت‌های مخاطبانتان، می‌تواند کمک شایانی به برقراری یک رابطه بلندمدت با آن‌ها بکند. در فضای مجازی، زمانی که می‌خواهید محصول یا خدماتی را به مشتری خود بفروشید، آن مشتری نباید احساس غریبی بکند. 

اطلاعات بیشتر در صفحه اینستاگرام ما

 

مطالب اخیر

پیام بگذارید

نارنت به عنوان برند موسسه فرهنگی دیجیتال دیبا انار پردازش در زمینه تخصصی طراحی وب و سامانه های کاربر محور فعالیت میکند وکلیه حقوق ان متعلق به شرکت دیبا انار پردازش می باشد

راهنمای سایت

مدیریت پروژه

سوالات متداول

حریم خصوصی

مدت و شرایط

مدیریت کارها

گزارش نویسی

ما را دنبال کنید

ایمیل: anarpardazesh@gmail.com
تلفن: 41 36 24 32 044