هر کسی می داند که موبایل، تبدیل به هدف نهایی شده است. در واقع، حتی احتمال زیادی وجود دارد که شما همین مقاله را هم با دستگاه موبایل خودتان مطالعه کنید!

هنوز مثل آدم های پیر که به سختی می توانند عادات خودشان را تغییر دهند، بسیاری از افراد هنوز وبسایت های خودشان را برای کامپیوترهای دسکتاپ طراحی می کنند و سپس سعی می کنند آن ها را برای دستگاه های موبایل متناسب سازند. وصله از این ناجور تر نمی شود!

کاملا ساده است؛ این روش به هیچ وجه جواب نمی دهد. چرا شما باید برای یک واسط که دیگر مثل قبل کار نمی کند سایت های خودتان را طراحی کنید (منظورمان دسکتاپ است) و سپس سعی کنید تکنولوژی جدید را در آن جای دهید؟ قطعا روش کاری شما نباید به این صورت باشد.

چرا به جای آن، وبسایتی را ایجاد نمی کنید که برای دستگاهی باشد که اکثر مردم حالا از آن استفاده می کنند و همچنین برای دسکتاپ هم کار کند؟

گوگل به صورت شفاف بیان کرده که حالا اولویت با موبایل است و mobile first بودن سایت ها، یکی از مهم ترین موضوعات است. حالا زمان آن رسیده که از گذشته ها بگذرید، زیرا اکنون 5 میلیارد کاربر موبایل حضور دارند که قرار هم نیست که این تعداد کمتر شود.

به همین دلیل طراحی برای دسکتاپ کاملا اشتباه است و طراحی سایت واکنش گرا برای موبایل هم شاید کافی نباشد. در نتیجه استراتژی های طراحی سایت Mobile first، برترین استراتژی در 2019 می باشد.

زمان آن رسیده که طراحی کنش گرا برای وبسایت را کنار بگذاریم

فرض می کنیم که شما به یک قطار نیاز دارید. شما یک قطار سریع می خواهید، قطاری که می تواند شما را در دو ساعت از پاریس به لندن برساند (اگر واقعا این قطار وجود دارد، فرض کنید که هنوز این قطار ساخته نشده). آیا شما اول یک قطار زغال سنگی درست می کنید و بعد آن را به یک قطار برقی دیزلی سریع السیر تبدیل می کنید؟ قطعا خیر زیرا این کار، اتلاف وقت و هزینه به صورت مسخره است، به خصوص به این دلیل که قطار های سرعت بالا می توانند روی ریل های عادی کار کنند در نتیجه شما نیاز ندارید اول یک قطار زغال سنگی درست کنید.

در واقع، این کاری است که اکثر افراد در زمینه طراحی سایت برای موبایل انجام می دهند. آن ها نخست یک سایت را برای دسکتاپ طراحی می کنند، سپس تلاش می کنند تا این سایت بر روی موبایل عملکرد خوبی داشته باشند در حالی که آن ها باید سایتی را طراحی کنند که بر روی هر دو نسخه، عملکرد خوبی داشته باشد.

 

اطلاعات بیشتر در صفحه اینستاگرام ما

مطالب اخیر

پیام بگذارید

نارنت به عنوان برند موسسه فرهنگی دیجیتال دیبا انار پردازش در زمینه تخصصی طراحی وب و سامانه های کاربر محور فعالیت میکند وکلیه حقوق ان متعلق به شرکت دیبا انار پردازش می باشد

راهنمای سایت

مدیریت پروژه

سوالات متداول

حریم خصوصی

مدت و شرایط

مدیریت کارها

گزارش نویسی

ما را دنبال کنید

ایمیل: anarpardazesh@gmail.com
تلفن: 41 36 24 32 044