در راه اندازی کسب‌وکار اینترنتی انتخاب نام دامنه‌ و هاست مناسب از اولین گام‌ها است که باید با احتیاط بیشتری در این زمینه عمل کرد. در انتخاب نام دامنه وقت بگذارید و دامنه‌ای مناسب انتخاب کنید. چون وقتی کسب‌و‌کارتان را در فضای اینترنت راه‌اندازی کرده‌اید، از این پس مخاطبان، شما و این کسب و کار را با نام دامنه می‌شناسند. از آنجا که بعد از شروع فعالیت تغییر دادن این نام کار درستی نیست پس بهتر است همین ابتدای راه درست تصمیم گیری کنید.

 

ویژگی‌های نام دامنه‌ی مناسب

در انتخاب نام دامنه توجه داشته باشید که بهتر است دامنه‌ای انتخاب کنید که:

 

توسط کاربر راحت‌تر به ذهن سپرده شود.

در سئو وب‌سایت تاثیر مثبت بگذارد.

قابل برند سازی باشد.

نام دامنه جستجو داشته باشد.

برای مثال روزانه چند صد نفر واژه‌ی موزیک پاپ را در اینترنت جستجو می‌کنند. دامنه با نام pop-music در جستجوی این کلمه شانس بیشتری برای نمایش خواهد داشت تا وب‌سایتی که مثلا با نام صدای باران راه‌اندازی شده است.

 

البته این مواردی که گفته شد مهم هستند اما نکات واجب‌تری هست که باید رعایت کنید. در ادامه نکاتی را بررسی می‌کنیم که به کمک آنها متوجه می‌شوید چگونه یک دامنه خوب انتخاب کنید.

 

اصول انتخاب نام دامنه مناسب

۱- مرتبط به کسب‌وکار باشد.

برای اینکه برندسازی کسب‌وکارتان ساده‌تر باشد بهتر است نام دامنه به حوزه‌ی کاری شما ارتباط داشته باشد. البته امروزه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند نام‌های خاصی انتخاب کنند. این موضوع به نظر شما بستگی دارد. اما هرچه نام دامنه به حیطه‌ی کاری نزدیک‌تر باشد برای کاربران بخاطر سپردن آن هم راحت‌تر است.

 

۲- هرچه کوتاه‌تر بهتر!

دامنه هر چه کوتاه‌تر باشد آسان تر در ذهن کاربر باقی می‌ماند. بهتر است از دامنه‌هایی استفاده کنید که ترجیحاً زیر ۱۵ کارکتر هستند.

 

۳- ساده بودن نام دامنه مهم است.

نام‌هایی که به خاطر سپردن آنها دشوار است فقط باعث از دست دادن بازدید‌های وب‌سایت شما خواهند شد. سعی کنید از نام‌هایی استفاده کنید که کاربر معنای آن را متوجه شود و سریع‌تر بخاطر بسپارد تا اگر تصمیم گرفت مستقیم به وب‌سایت شما وارد شود در اثر فراموشی نام دامنه، وب‌سایت شما را در بین میلیون‌ها وب‌سایت دیگر گم نکند!

 

اطلاعات بیشتر در صفحه اینستاگرام ما

 

 

مطالب اخیر

پیام بگذارید

نارنت به عنوان برند موسسه فرهنگی دیجیتال دیبا انار پردازش در زمینه تخصصی طراحی وب و سامانه های کاربر محور فعالیت میکند وکلیه حقوق ان متعلق به شرکت دیبا انار پردازش می باشد

راهنمای سایت

مدیریت پروژه

سوالات متداول

حریم خصوصی

مدت و شرایط

مدیریت کارها

گزارش نویسی

ما را دنبال کنید

ایمیل: anarpardazesh@gmail.com
تلفن: 41 36 24 32 044