شروع موفق با طراحی لوگو مناسب

طراحی لوگو در روند موفقیت یک کسب و کار اهمیت ویژه ای دارد.لوگو یا نشان تجاری معرف هر کسب و کار و برند است. به همین دلیل داشتن یک لوگو مناسب برای هر کسب و کاری بسیار مهم است.طراحی لوگو خوب و قدرتمند می‌تواند شما را از رقبای خود متمایز کند. در طراحی لوگو ، انتخاب رنگ ها و اسم مناسب تاثیر زیادی روی مخاطب دارد.

لوگو در حقیقت یک تصویر است که باید مخاطبین خاصی را جذب کند. به همین منظور استفاده از رنگ ها و اشکال در طراحی لوگو بسیار مهم است .

عناصر به کار رفته در لوگوها نوشته ، نماد و رنگ است. با استفاده از این عناصر،یک طراح باید طرحی ترکیبی از زمینه فعالیت و نام برند آن کسب و کار را خلق کند. این طرح ترکیبی باید با توجه به روانشناسی رنگ ها طراحی شود. لوگو طراحی شده برای یک برند باید متمایز از لوگو سایر رقیبان تجاری آن کسب و کار باشد.

انواع لوگو:

۱-لوگوتایپ (لوگو نوشته)

یکی از لوگوهای حرفه ای ، نوع لوگوتایپ است. در این نوع لوگو ، نام خود شرکت (برند) که به صورتی خاص و با رنگی اختصاصی طراحی شده است ،کار لوگو را انجام می دهد. لوگوتایپ نام کامل شرکت و یا اختصار آن است که باید براحتی قابل خواندن باشد. ولی با سایر لوگو ها متفاوت باشد.

2-لوگو حرف نماد

لوگوهای حرف نماد در اصل با استفاده از حروف اول نام شرکت (برند) طراحی می شوند . در مواقعی که نام شرکت  طولانیست میتواند گزینه مناسبی برای انتخاب نوع لوگو باشد. از آنجایی که این نوع لوگو یک کلمه و یا حاوی یک پیام نیست،باید طراحی قوی داشته باشد. یعنی به راحتی در ذهن مخاطب قابل یادآوری باشد.

3-لوگو مفهومی (شکل)

این نوع لوگو فقط دارای یک شکل است و هیچ نوشته ای ندارد. در این نوع لوگو با توجه به زمینه فعالیت شرکت،شکل و طرحی مفهومی ایجاد می شود. طراحی اشکال پیچیده در این نوع لوگو نه تنها به برندسازی کمکی نمیکند، بلکه در شناخت خود لوگو هم مشکل ایجاد میکند. در طراحی این نوع لوگو باید از پیچیده کردن اشکال بپرهیزیم.

اطلاعات بیشتر در صفحه اینستاگرام ما

مطالب اخیر

پیام بگذارید

نارنت به عنوان برند موسسه فرهنگی دیجیتال دیبا انار پردازش در زمینه تخصصی طراحی وب و سامانه های کاربر محور فعالیت میکند وکلیه حقوق ان متعلق به شرکت دیبا انار پردازش می باشد

راهنمای سایت

مدیریت پروژه

سوالات متداول

حریم خصوصی

مدت و شرایط

مدیریت کارها

گزارش نویسی

ما را دنبال کنید

ایمیل: anarpardazesh@gmail.com
تلفن: 41 36 24 32 044