امروزه به دلیل تنوع و تشابه بسیاری از کسب و کار ها همه مشاغل در پی آن هستند که محصولات و کسب و کار خود را ارتقا دهند و برند کنند. با شناساندن محصولی خاص و شهرت یافته، می توانید کسب و کار خود را معرفی کنید.

چگونه بهترین برند را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

قبل از پاسخ به این سوال باید ابتدا با معنای برند آشنایی داشته باشید تا بتوانید به نحوه انتخاب آن فکر کنید. ثبت برند به این جهت انجام می شود که بتوانید محصولات خود را از محصولات مشابه در بازار متمایز کنید. در واقع محصول شما با این ثبت نام و نشانی خاص خودش را پیدا خواهد کرد.

برندینگ موضوع پیچیده‌ ای است. همه ما در طول روز بارها از این اصطلاح استفاده می‌ کنیم؛ با این حال، کم‌ تر کسی می‌ تواند تعریف دقیقی از آن ارائه کند. حتی، برخی افراد برندینگ را با وبسایت اشتباه می‌ گیرند! این در حالی است که در دنیای امروز، حضور دیجیتالی و وبسایت یکی از جنبه‌ های مهم و اساسی وجود یک برند به شمار می‌ روند. برای آن که بتوانید برندینگ را درک کرده و انتظارات خود را با واقعیت وجودی آن تطبیق دهید، لازم است با اصطلاحات مرتبط با آن آشنا شده و مفهوم آن‌ها را به خوبی دریابید. به این ترتیب، قادر خواهید بود مراحل رسیدن به خواسته‌ های خود را نیز به خوبی مشخص کنید.

تصویر برند (Brand image)

تصویر برند همان دیدگاهی است که مردم از نام تجاری مورد نظر در ذهن دارند. این تصویر کلی انتظارات افراد از برند را نیز مشخص می‌ کند. به عنوان مثال، برند Rolls Royce تصویر یک خودروساز لوکس را از خود ارائه داده است. بنابراین، حتی اگر تقاضای چندانی برای اتومبیل‌ های گران قیمت وجود نداشته باشد هم این شرکت نمی‌ تواند خودروهای مقرون به صرفه تولید کند. زیرا، مشتریان خدشه‌ دار شدن تصویر ارائه شده توسط این خودروساز لوکس را تحمل نخواهند کرد. تغییر دادن تصویر برند کاری دشوار و گاه غیر ممکن است. بنابراین، قبل از سرمایه‌ گذاری به منظور ارائه تصویر خاصی از برند، بهتر است ابتدا هدف خود را به دقت تعیین کنید.

اطلاعات بیشتر در صفحه اینستاگرام ما

 

مطالب اخیر

پیام بگذارید

نارنت به عنوان برند موسسه فرهنگی دیجیتال دیبا انار پردازش در زمینه تخصصی طراحی وب و سامانه های کاربر محور فعالیت میکند وکلیه حقوق ان متعلق به شرکت دیبا انار پردازش می باشد

راهنمای سایت

مدیریت پروژه

سوالات متداول

حریم خصوصی

مدت و شرایط

مدیریت کارها

گزارش نویسی

ما را دنبال کنید

ایمیل: anarpardazesh@gmail.com
تلفن: 41 36 24 32 044